Niekompetentny klient

2011-09-14 21:51:47 Post #1 Michał

Witam, niedawno skończyłem pewien projekt. Miałem tylko zrobić oprogramowanie, grafikę dostałem. Jak się okazało grafik nie jest grafikiem ww i musiałem wszystko sam ciąć i oprawiać w kod.Jak się okazało po oddaniu strony klientowi się nie spodobała grafika, bo "przecież menu miało być tutaj" "jestem rozczarowany", "co to ma być" itp. Pomijając kwestię, ze klient dostał rozbudowany/modułowy cms oparty o MVC za 300zł. Jak się niedawno dowiedziałem to ja miałem się z grafikiem dogadać i to ode mnie wymagano by ta strona był klonem już istniejącej, a grafika się wielokrotnie pytałem, czy aby na pewno klient zaakceptował projekt.

Nie dość, ze za taką cenę(zmusiła mnie do tego sytuacja finansowa/ poprzedni autor strony oparł ją o wordpress i nawet szablonu nie zmodyfikował po czym zgarnął 1000zł). Klient chciał nową stronę, bo miała być wielojęzyczna. Po prostu ręce mi opadają, mowy nie było i wygląda na to, zę klient się wycofał, ale napisał mi w mailu, żebym nie dyskutował tylko zaczął robić wedle jej widzimisię teraz.

Moje pytanie brzmi co mi radzicie? Mam chęć zostawić to i więcej się z tym człowiekiem nie zadawać, ale potrzebuję kasy. Gdybym miał następne zlecenie to bym nawet się nie zastanawiał.

Ehhh i kto tu mówił, że życie webmastera jest łatwe?

PS Śmieszna cena nie? 300 zł za stronę restauracji z panelem, w którym jest tekst, fotki, załaczniki, wszystko dodawane dynamicznie z flasha (kilka plików na raz), Modularna budowa(jak chce może sobie dokupić newsletter). Pozdrawiam.

2011-09-14 22:00:23 Post #2 nospor

a grafika się wielokrotnie pytałem, czy aby na pewno klient zaakceptował projekt.

No i błąd - trza było się pytać klienta.

Nie mniej jednak sytuacja nieciekawa. Za 300zł to ten klient to w rączki powinien Cię całować że mu to robisz - niestety tak z reguły jest - im mniej płacą tym więcej wymagają.

Najlepiej olać takiego klienta, bo się narobiłeś a ten nie dość że nie chce zapłacić to jeszcze każe na nowo robić. A gdy będziesz robił na nowo to znowy zacznie wydziwiać.

Wszakże nie jestem w Twojej sytuacji materialnej i mogę sobie tak mówić - nie mniej jednak chyba mimo wszystko nie dawać się robić przez takich klientów.

Odpowiedz

Skrypty użytkowników

1. Klasa obsługi szablo... Lirdoner
  2. Sekcje user76
  3. Klasa walidująca for... user76
  4. Licznik Gości online korey
  5. Form Builder Comandeer
  6. Dynamiczny licznik z... korey
  7. Captcha Comandeer