[POMOC] Duże znaki PHP

2015-04-11 20:30:17 Post #1 gość_Azholi

Witam, z tej strony Azholi.

Na początku chciałbym przedstawić o co mi chodzi. Więc tak, mam formularz kontaktowy na swojej stronie, problem jest taki, że ciągle mi ktoś atakuje stronę botami, i boty potrafią mi 5-10k dziennie wiadomości na poczcie narobić. Więc pomyślałem nad zabezpieczeniem, boty w loginie wpisują zawsze więcej (głównie to tyle) 3-6 dużych liter. Więc chciałbym zrobić sprawdzanie ilości dużych liter w inpucie. Na dole wstawiam kod <div>.

Więc chciałbym aby mi ktoś zrobił sprawdzanie, jeśli jest więcej niż 3 duże litery w loginie, lub w haśle, po prostu formularz nie jest wysyłany na pocztę a jeśli ma mniej niż 3 znaki, to normalnie dochodzi.

<div id="content">
			<div style="width:300px;height:160px;margin:150px auto 0px auto;color:white;background:#00a0eb;">
		<form name="zaloguj" action="#strona#" method="post" id="formularz">
		<div style="width:150px;margin:0px auto 0px auto;padding-top:30px;"><input class="input" placeholder=" Login" type="text" id="nick" name="nick"></div>
		<div style="width:150px;margin:0px auto 0px auto;padding-top:10px;"><input class="input" placeholder=" *****" type="password" id="temat" name="temat"></div>
		<div style="width:100px;margin:10px auto 0px auto;"><input style="width:100px;background:#e74a4a;font-size:16px;color:#ffffff;border:0;height:25px;font-family:OpenSans;cursor:pointer;" type="submit" name="zaloguj" value="Zaloguj"></div>
		</form>
		</div>

2015-05-11 21:16:39 Post #2 patwoj98

Nie lepiej zrobić CAPTCHĘ? Może akurat ktoś będzie miał 3 duże znaki i co? Nie wyślesz?
Zerknij może coś Cię zaciekawi, rozwiazanie bardziej konkretne: [url="http://tympanus.net/codrops/2009/09/22/21-free-captcha-sources/"]CAPTCHE[/url]

2015-08-27 21:24:11 Post #3 gość_bolus150

$sprawdz = '/^[a-zA-Z0-9.\-_]+@[a-zA-Z0-9\-.]+\.[a-zA-Z]{2,4}$/';

if(preg_match($sprawdz, $email)) {
cały formularz
}

takie coś mam do maila sprawdzania może się przydać.

Odpowiedz

Skrypty użytkowników

1. Klasa obsługi szablo... Lirdoner
  2. Sekcje user76
  3. Klasa walidująca for... user76
  4. Licznik Gości online korey
  5. Form Builder Comandeer
  6. Dynamiczny licznik z... korey
  7. Captcha Comandeer