Pytania wiernego użytkownika genialnego ShoutBoxa

2012-01-12 19:23:35 Post #1 Bandit

Witam, nospora i shoutboxowiczów!

Chciałbym poruszyć kilka spraw:

1. Tutaj jest mój log shoutboxa: http://www.tut.multimo.pl/chatbox/ShoutBox.log
Ja nic z tego nie rozumiem, ale podaję ten link, bo wydaje mi się, że może pomóc w ulepszeniu shoutboxa.

2. Czy są jakieś plany wprowadzenia czegoś nowego do shotboxa w tym roku? Pamiętam, że w planach był prywatny czat, ale czy dalej jest? Planuję w tym roku zrobić przesiadkę na nowszą wersję z v.1.2, więc w przypadku pojawienia się nowej wersji mógłby ją przetestować wraz z użytkownikami mojej strony.

3. Zauważyłem, że w v.1.2 (nie wiem jak w nowszych) zapisywanie IP do bazy nie zawsze działa poprawnie, jeśli można tak powiedzieć. Jak dotąd naliczyłem ok. 100 wpisów do bazy danych ze słowem "unknown" zamiast adresu IP - i weź tu zbanuj takie IP "unknown". Nie wiem czemu tak się dzieje, ale może ta podpowiedź pomoże ulepszyć shoutbox w tym konkretny aspekcie: http://www.capaciouscore.pl/artykuly/jak-odczytac-adres-ip-goscia-odwiedzajacego-strone/

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i cierpliwe czekam na odpowiedź.

P.S. Coś tu na tym forum nie gra z linkami. Wyskakują tagi html i musiałem dać adresy w tag [ URL ]

2012-01-13 07:42:12 Post #2 nospor

ad1) Raz na jakiś czas siada ci baza. Jest to normalne na różnych hostingach
ad2) No mam nadzieję żę się wkoncu z czymś wyrobię
ad3) No koleś nie przekazuje IP. Być może korzysta z proxy.

2012-01-13 14:20:33 Post #3 Bandit

ad1) Dzięki za info, dobrze wiedzieć, co jest grane.
ad2) Jasna sprawa. Będę śledził forum.
ad3) Chwila, ale przecież nawet, jeśli ktoś ukrywa się za elite proxy to powinno zapisać IP tego proxy, prawda?

Zresztą sam to przetestuję i dam znać.

Swoja drogą czy ktoś zna sposób na całkowite ukrycie adresu IP przed skryptem php?

Odpowiedz

Skrypty użytkowników

1. Klasa obsługi szablo... Lirdoner
  2. Sekcje user76
  3. Klasa walidująca for... user76
  4. Licznik Gości online korey
  5. Form Builder Comandeer
  6. Dynamiczny licznik z... korey
  7. Captcha Comandeer